Zaznacz stronę

Często kiedy tworzysz strony nie robisz tego na serwerze na którym strona ma ostatecznie spocząć. Często kiedy tworzy stronę adres który prowadzi do witryny jest zupełnie inny niż ma być w ostateczności. Po skończeniu projektu dochodzisz do wniosku, że teraz należy przenieść witrynę a przy okazji nic nie zepsuć 😀 Nie martw się za moment pokarzę ci jak wykonać taką czynność w kilku krokach. Nie zajmię ci to więcej niż 10 minut.

Przede wszystkim na początek musisz pobrać wtyczkę która pozwoli ci zamienić tą trudną czynność na coś niebywale prostego. Jeśli jesteś już zalogowany do panelu wordpress po lewej stronie znajdziesz przycisk o nazwie „wtyczki” kliknij w niego a następnie kliknij Dodaj wtyczkę.

Teraz po prawej stronie u góry znajdziesz pole do wpisania nazwy wtyczki jaką chcesz zainstalować. Wpisz „all in one wp migration”, po wpisaniu automatycznie zostanie wyszukana wtyczka która nasz interesuje. Jest w tym momencie na pierwszym miejscu.

Naciśnij przycisk zainstaluj teraz. Musisz teraz chwile zaczekać aż wtyczka się zainstaluje. Przycisk „Zainstaluj teraz” zmienił się na „Aktywuj” naciśnij go.

Brawo! Od teraz możesz bez problemu przenosić strony oraz tworzyć kopię zapasową.

Przenoszenie strony na inny serwer /tworzenie kopi zapasowej

Naciśnij  All-in-One WP Migration a następnie Eksportuj na Ekranie głównym pojawi się nam strona z kilkoma przyciskami. Naciśnij „Eksportuj do”

Potem klikasz „plik”

Teraz naciśnij „DOWNLOAD …”

 

Już prawie wszystko gotowe masz pobraną kopie swojej storny.

Teraz wejdź na na stronę na którą chcesz dokonać importu. Na nowej stronie także musisz mieć zainstalowaną wtyczę all-in-one WP Migration.
W tym przypadku zamiast export wymierz Import

 

Teraz możesz wybrać plik który chcesz importować, następnie naciśnij importuj i gotowe .
Możesz teraz cieszyć się stroną na nowym serwerze.